Kiekvienas Makniūnų bagažinių turgelis tarsi šventė

„Mūsų turgelių laukiu, kaip šventės” sako vienas pastoviausių Makniūnų bagažinių turgelio prekeivių Egidijus Gudaitis. Iš eilinio turgelio dalyvio Egidijus tapo Makniūnų sodžiaus bendruomenės aktyviu nariu: ne tik savo nagingom rankom metalo gaminių prigaminęs bendruomenei, dalyvauja bendruomenės talkose, bet ir yra aktyvus turgelio populiarintojas savo pažįstamų žmonių rate ir taip turgelyje dalyvauti prikvietęs ne vieną prekeivį.

Kiekvieno mėnesio antrą sekmadienį Alytaus rajone, Makniūnuose vykstantis Bagažinių turgelis traukia visus: ne tik kolekcininkus, meno žinovus, amatininkus, smulkius ūkininkus, šiaip apsukrius žmones norinčius parduoti, pirkti ar išsimainyti turimus naudotus daiktus.

Makniūnų sodžiaus bendruomenės pirmininkė Dalė Baranauskienė sako, kad dabar turgelis jungia ne tik bendruomenės narius, bet tapo jeigu ne Pietų Lietuvos, tai bent jau Alytaus mieste ir rajone gyvenančių žmonių susitikimo vieta, kurioje žmonės susitikę pažįstamą pasikeičia asmeninėmis naujienomis: pasigiria kaip sekasi, pasiguodžia jei nesiseka.

Makniūnų sodžiaus bendruomenės nariai jautrūs ne tik vietinių žmonių problemom, visi labai pergyvena dėl  šiuo metu Ukrainoje vykstančio karo. Kovo mėnesio vykusio turgelio metu, ukrianiečiams padėti buvo paaukota 160 eur. Ši sąlyginai nedidelė suma buvo pervesta į „Blue / Yellow for Ukraine“ (VšĮ „Mėlyna geltona”) renkančiai paramą Ukrainai.

Vienas iš Makniūnų bagažinių turgelio organizatorių Romualdas Volungevičius kartu su savo žmona Triin bendruomenės surinktus daiktus ir daug kitos humanitarinės pagalbos nuvežė tiesiai į Ukrainą. Ir tai ne vienintelis kartas, kuomet jie padeda ukrainiečiams. Romualdas ir Triin Volungevičiai  kartu su organizacija „Ukrainos namai“ į Lenkijos-Ukrainos pasienį jau vyko daugiau nei 5 kartus. Jie abu turi teisę vairuoti autobusą, tad į ten iš Lietuvos su autobusu veža įvairius šiuo metu ukrainiečiams reikalingus daiktus, o iš ten į Lietuvą atveža iš Ukrainos nuo karo bėgančius žmones.

Šį mėnesį vyksiantis Makniūnų bagažinių turgelis yra skirtas atėjusiam pavasariui ir artėjančioms Šv.Velykoms. Be smulkių ūkių produkcijos, įvairių amatininkų rankų darbo gaminių, naudotų daiktų, devėtų drabužių, kolekcinių ir meno vertybių, turgelyje bus prekiaujama daigais, sodinukais ir Šv. Velykų simboliu verbomis. Turgelyje apsilankys ir visiems laimngų Šv. Velykų palinkės Velykų bobutė.